Boží království totiž není v řeči, ale v moci. (1. Korintským 4,20)

Jak přežít apokalypsu podle Američanů? V bunkru!

Jak přežít apokalypsu podle Američanů? V bunkru!

Konec světa je za dveřmi. Podle mayského kalendáře apokalypsa přijde 21. prosince 2012. Jak ji přežít? Mnozí Američané už mají jasno – nechají si postavit privátní bunkr, který odolá všem pohromám. Nebo si koupí buňku v hromadném podzemním krytu.

Apokalypsa není pouhá biblická předpověď. Je to reálná hrozba, kterou může přinést katastrofa v podobě nukleární nebo kybernetické války, pandemie, útoku UFO nebo "jen" ekologická katastrofa, jakou je zemětřesení či vlna Tsunami. Američané se touto myšlenkou zabývají stále intenzivněji a našli řešení. Podzemní bunkry.

"V posledních pěti letech nám rostou zakázky každoročně o 100 procent. Obchody nebyly nikdy lepší. Nemohu sdělit, kdo jsou moji klienti, neřeknu vám, kde bunkry leží, ale věřte, že jich jsou tisíce", říká Walton McCarthy, prezident společnosti Radius Engineering (RE).

RE buduje sítě podzemních bunkrů, které pojmou od 10 do 2 tisíc dospělých. Elektřinu, vzduch, potraviny a vodu slibují zajistit na 1 - 5 let. Odolná mají být tato zařízení vůči všem hrozbám od útoku jaderné bomby po nejsilnější zemětřesení.

Pokud jste skromní, pořídíte si bunkr už za 400 tisíc dolarů. Pro ty rozmazlené jsou k dispozici rezidence v desítkách milionů dolarů. A jak nedávno uvedl magazín Forbes, privátní bunkr nebo alespoň podíl v bunkru pro větší komunitu je "trendem" a patří do života každého bohatého Američana.

Analýzy ukazují, že se boj proti konci světa mění velmi rychle ve vzkvétající průmyslové odvětví. Robert Vicino ze společnosti Utah Shelter Systems tvrdí, že jejich marketing nemusí lidi strašit, aby bunkry kupovali.

"Lidé panikaří sami. Jen nedávná jaderná krize v Japonsku nám zvedla poptávky po bunkrech ze stovky na tisíc kusů denně! Pro pocit, že je před hrozícím peklem kam utéct, jsou zákazníci ochotni vydat ohromné částky."

A nezůstává jen u Američanů. Na útok nepřítele se připravují i ruští miliardáři. Podle serveru km.ru je průkopníkem na poli prostředků osobní bezpečnosti zdejší miliardář Roman Abramovič, majitel londýnského fotbalového klubu Chelsea. Už v roce 2007 si prý z obav o vlastní bezpečnost pořídil ponorku.

Ve stejné době si první Rus pořídil privátní bunkr. Dnes jich je v zemi podle moskevského tisku zhruba 15, každý v hodnotě 400 tisíc dolarů. Poptávka ale závratně roste a na ruský trh se chystají vstoupit první zahraniční výrobci těchto "domků proti konci světa".

Zdroj


Zpět na zprávy