Až se však na nás vylije shůry Duch, tehdy se z pouště stane sad a sad se bude za les počítat. (Izaiáš 32,15)

Pokračujeme – 28.5.2018

Pokračujeme – 28.5.2018

Začali jsme posilňovat význam služby. Jednoduše: od kvality služby se odvíjí kvalita církve, od kvality církve se odvíjí kvalita života rodin, ale i osobního života. Samozřejmě, kvalita služby má vliv na společnost jako takovou.

Speciálně posilňujeme službu pastýřskou. Pastýř patří mezi služební dary (Ef 4), ale existuje množství pomocných pastýřů, kteří sami nejsou služebnými dary, ale práci pastýře vykonávají pod tímto darem. Zjednodušeně řečeno, jsou to lidé, kteří mají vliv na další lidi – vedoucí domácích skupin, misijních skupin, vedoucí modliteb atd.

Co je náplní takového pastýře:

1) Nabídnutí času, vztahu, zájmu, komunikace…

2) Poskytnutí rady, pastorace, pomoci v životních otázkách.

3) Vyučování – zde se vyžaduje dobrá znalost Bible, i když v našem konceptu neklademe na skupinách na vyučování až takový důraz, jelikož máme hodně slova na Bohoslužbě.

4) Potěšování, obveselování, „dávání hore“ z komplikovaných životních situací.

5) Shromažďování ovcí, zvaní na střetnutí (sms, MT, mail…).

6) Zabudování nově obrácených!!! Je to jedna z nejdůležitějších činností, které očekáváme od pomocných pastýřů. Mladší bratři jsou vždy vysoká priorita.

7) Posouvání ovcí do středu stáda k vedení sboru. Činnost vlků v rouše beránka je právě opačná. Zpochybňují vedení, tahají ovce na periferii a potom ven ze sboru.

8) Tito pastýři musí ovcím pomoct najít ve sborech místo a službu.

9) Řešení problémů mezi pohádanými ovcemi. Na základě Bible je třeba vyslechnout obě strany a snažit se spor urovnat tak, aby došlo k odpuštění, smíření a obnově vztahu.

10) Komunikace s vedením, informace. Nejde ani tak o odevzdání informací, co se na skupině probíralo, ale hlavně o to, jak se mají ovce. Informace o účasti na skupině jsou samozřejmé.

Zdroj: milost.cz, 31. 5. 2018


Zpět na zprávy