Pán je Duch, a kde je Pánův Duch, tam je svoboda. (2. Korintským 3,17)

Víra pomáhá překonat tragédii

Víra pomáhá překonat tragédii

V neděli večer asi každý zaregistroval tragickou zprávu z malého a do té doby neznámého městečka Sutherland Springs v Texasu. Během nedělní bohoslužby vstoupil do místního baptistického kostela ozbrojený Devin Kelley, bývalý voják trestaný za domácí násilí, násilnický a podle všeho vyšinutý člověk, a začal střílet do všech přítomných. Zabito bylo 26 lidí včetně dětí a téměř všichni ostatní z 50 návštěvníků kostela byli různě těžce zraněni. V celé obci bychom jen těžko hledali někoho, kdo toho dne neztratil žádného příbuzného nebo známého. Příbuzní obětí nyní mluví o svém zármutku, ale i o tom, že křesťanská víra jim pomáhá přežít i situaci, kterou si nikdo z nás nechce a neumí ani představit.

Za všechny obyvatele promluvil Joe Holcombe (86 let), jehož rodinu útok zasáhl obzvlášť těžce. Joe a Claryce Holcombovi ztratili devět členů rodiny. Přesto chtějí médiím sdělit, že křesťané mají i v těch nejhorších časech naději a oporu v Bohu.  

Dopad neštěstí na Holcombovu rodinu je strašlivý. Starší pár ztratil syna, Bryna Holcomba, jeho manželku Karlu, vnuka Marca Daniela a jeho dcerku – svoji pravnučku – Noah. Dále zemřela i Crystal Holcombe, manželka dalšího vnuka Johna, tři jejich děti – Emily, Megan a Greg – a nenarozená holčička, kterou Crystal čekala a která se měla narodit v dubnu. John (vnuk) a dvě z jeho dětí útok přežili.      

Avšak i v této nesmírně tíživé situaci Joe Holcombe říká, že on i manželka jsou „blízko Bohu“ a nezapochybovali ve víře ani kvůli tragické události. „Jsme silní“, řekl a pak se rozhovořil o tom, že se těší, až zase uvidí své blízké v nebi. „Jednoho dne budeme zase s Bryanem, jeho ženou a s celou rodinou – a těšíme se na to.“

Na otázku, co by vzkázal rodině vraha, Devina Kelleyho, odpověděl, že neví, ale pak pronesl následující slova plná odpuštění:

„Necítím k němu žádnou nenávist. Přál bych si, aby se to bylo nikdy nestalo, ale můžu říct jen to, že teď dostane odplatu, za to, co udělal – a rozhodně se mu to nebude líbit,“ řekl a dodal, „necítím k němu nijakou nenávist, spíš je mi ho líto.“  

Joe Holcombe se svěřil, že jeho syn John, který ztratil manželku, nenarozené miminko a tři ze svých dětí, je ještě v nemocnici v San Antoniu i s pětiletou dcerou, která je tam na pozorování.

Na závěr Joe řekl, že by chtěl něco vzkázat těm, kteří se ptají, jak je možné, že milující a všemohoucí Bůh dopustil takové krveprolití.

„Bůh po nás nepožaduje, abychom ho vždy chápali; chce, abychom mu důvěřovali, tak bych jim to chtěl říct. Ne vždycky rozumíme tomu, co Bůh dělá, ale důvěřujeme všemu, co dělá.“

Manželé Holcombovi nebyli v kostele přítomni proto, že navštěvují jiný baptistický kostel ve Floresville. O střelbě a o smrti jejich blízkých je zpravili telefonicky svědkové masakru. Joe prostřednictvím webu Faithwire prosí čtenáře, ať se modlí za přeživší členy rodiny, aby dokázali překonat toto těžké období.

 

Autor: Billy Hallowell

Zdroj: milost.cz, 8.11.2017, faithwire.com


Zpět na zprávy